Umělé květiny skoro jako živé

Možná, že patříte k milovníkům rostlin a květin všeho druhu a zastáváte názor, že umělé květiny prostě nemohou nahradit květiny živé. Přesto zkuste dočíst tyto řádky až do konce a možná Vás překvapí, jak moc se dnešní umělé květiny liší od výzdoby, která, přiznejme si to otevřeně, často hyzdila byty našich babiček a prababiček.

Umělé květiny se spoustou výhod

Pravděpodobně si toho ani nevšimnete a každý den projdete kolem nějaké umělé květiny, která však vypadá stejně jako živá. Jediné, podle čeho můžete po čase usoudit, že se jedná o rostlinu umělou, je to, že vypadá stále stejně.

Umělé květiny mají hned několik pozitiv. Za prvé, jak jsem již zmínila výše, umělé květiny nestárnou a neopadávají. Umělé květiny není třeba zalévat, proto můžete bez obav odjet na delší dovolenou, umělým rostlinám to nevadí. Pouze je občas oprášíte a budou stále vypadat bezvadně. Pokud zvolíte vhodnou podestýlku, nejde ani podle náplně květináče poznat, zda se jedná o květiny umělé, nebo živé. A v neposlední řadě, pokud jste milovníky například fíkusů, či jiných jedovatých rostlin, nemusíte se u umělých květin obávat, že se jimi dítě, nebo třeba domácí zvíře, otráví.

Umělé květiny různých druhů

Doufám, že jsem Vás už naklonila k názoru, že umělé květiny nejsou k zahození, ba naopak, že by mohly být přínosem a velmi pěknou ozdobou do Vaší domácnosti. Pokud však ne, možná změníte názor, podíváte – li se na některé umělé květiny na vlastní oči.

V umělých květinách je obrovský výběr a je jen na Vás, jaký typ a pro jakou příležitost budete umělou květinu vybírat.

Zvolíte – li květiny řezané, můžete si dokonce vybrat jarní, nebo letní druhy rostlin, podle toho, ve kterém ročním období daná rostlina kvete. Stejně tak je možné zakoupit celé kytice vytvořené z jarních a letních květin.
Další možností, jak okrášlit Váš dům, nebo udělat někomu radost, jsou umělé květiny v květináči, které vypadají úplně jako živé. Zda zvolíte Difenbachie, různé druhy palem, nebo dokonce stromky, to už záleží na Vašem výběru.

Snaha o naprostou shodu umělé květiny s živou není vždy na místě. Originální budete, když otevřeně přiznáte dekorativní účel rostliny zakoupením některé z aranžovaných květin.

V neposlední řadě jsou umělé květiny velmi vhodné pro vytváření různých typů smutečních a dekorativních věnců, nebo ozdobných kytic a květinových závěsů.

Jak je vidět, umělé květiny mohou splňovat účel stejně, jako květiny živé. Mají však velkou výhodu. Pokud se Vám některá rostlina zalíbí, nemusíte se bát, že za týden odkvete, opadá, nebo uhnije. Umělé rostliny mohou svou krásou dělat radost Vám, nebo někomu blízkému, hodně dlouhou dobu.

nahoru

+420 547 237 177
info (a) dekor-extra tecka cz

 

Need help?
more

dekor extra s.r.o.

Dekor Extra s.r.o.

Import-Export | © 2024 | všechna práva vyhrazena

nahoru